سـامـان تـهـویـه آسـیــا

فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

مشخصات مینی چیلر

مشخصات مینی چیلر

 

مشکلات مینی چیلر و داکت اسپلیت زمان نصب

مینی چیلر ها بسیاری از مشکلات سیستم های تهویه مطبوع را از بین می برد .

در داکت اسپلیت مشکل کانال کشی و ارتفاع مورد نیاز را داریم که در ساختمان های باز سازی شده واقعا سخت است زیرا لازم است از قبل ، محلی برای عبور کانال داکت اسپلیت در نظر گرفته باشیم . ارتباط مینی چیلر با فن کویل ها از طریق یک مسیر لوله رفت و برگشت انجام می شود .

مینی چیلر هیچ گونه کانال کشی نیاز ندارد . نه از مینی چیلر به فن کویل و نه خود فن کویل.

 

مزیت استقلال مینی چیلر

مینی چیلر به هر قسمت استقلال کامل می دهد که مزیت بسیار مهم مینی چیلر است . استقلال یعنی آسایش بیشتر مصرف کننده . هر اتاق قادر به تنظیم دمای دلخواه می باشد . می توان هر اتاق فن کویل خاموش یا روشن داشته باشد . در بعضی از ساختمان ها از دو عدد داکت اسپلیت برای کاهش مصرف برق استفاده می شود که مسئله می تواند مزایا و معایبی داشته باشد .

گاهی از داکت اسپلیت اتاق خواب ها یک خروجی یا انشعاب کانال برای نشیمن گرفته می شود . شخصی که درون نشیمن است باید برای آسایش از داکت اسپلیت استفاده کند و با روشن کردن داکت اسپلیت نشیمن و تمام اتاق ها به وسیله داکت اسپلیت زیر بار سرمایشی داکت اسپلیت رفته .

حال شخصی که در اتاق است اگر تمایلی به استفاده از داکت اسپلیت در آن زمان نداشته باشد یا باید سرما را تحمل کند و یا اینکه دریچه ورودی هوای داکت اسپلیت را ببندد . ظرفیت و قدرت داکت اسپلیت چون برای مجموع متراژ مورد نیاز در نظر گرفته شده است پس بعد از بسته شدن دریچه داکت اسپلیت ، هوا خروجی با تمام قدرت با دریچه اصابت کرده و سعی به خروج از آن می کند که باعث به وجود آمدن صداهای مزاحم و آزار دهنده دریچه داکت اسپلیت می شود . این مسئله در دراز مدت بسیار آزار دهنده است . مثلا در زمان استراحت ، خواب و یا مطالعه .

 

مشخصات مینی چیلر

ترموستات هر فن کویل مرتبط با مینی چیلر

ترموستات هر فن کویل مرتبط با مینی چیلر در محیط خودش قرار می گیرد . گاهی شنیده می شود که از آن با نام ترموستات محیطی یاد می شود . یعنی دمای فن کویل هر قسمت مثلا اتاق خواب را ترموستات خودش تنظیم می کند اما ترموستات داکت اسپلیت به دلیل مرکزی بودن سیستم بین چند قسمت لازم است در مکانی مشترک نصب شود . مثلا راهرو منتهی به اتاق خواب . دمای راهرو همیشه با اتاق خواب متفاوت است به دلایلی چون آفتاب گیر بودن اتاق ، تاثیر بیشتر دما از قسمت پذیرایی نسبت به اتاق خواب و … که این امر سبب می شود تنظیم دما برای داکت اسپلیت اتاق کمی متفاوت با ترموستات مستقل فن کویل اتاق خواب باشد .

 

مشخصات مینی چیلر

میزان صدای مینی چیلر و داکت اسپلیت

مقدار صدای تولید شده از فن کویل های متصل به مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت بسیار متفاوت است . سیستم مینی چیلر و فن کویل را به عنوان یک سیستم بی صدا می شناسند و داکت اسپلیت را یک سیستم با صدای زیاد .

مسئله مقدار صدای تولید شده از داکت اسپلیت امروزه بسیار مورد اهمیت قرار گرفته شده است . در گذشته برای تامین سرمایش و گرمایش به وسیله داکت اسپلیت از یک دستگاه برای واحد استفاده می شد . که همین امر باعث ارتفاع بیشتر کانال داکت اسپلیت ، طول مسیر کانال داکت اسپلیت و بازدهی کمتر داکت اسپلیت ، مصرف برق بیشتر به دلیل کار کردن یک داکت اسپلیت مثلا 60000 بی تی یو برای سرد کردن تنها یک اتاق کوچک ، تولید صدای زیاد و … می شد .

امروزه برای واحدها و برطرف کردن کمی از این مشکلات از دو عدد داکت اسپلیت که یک عدد برای پذیرایی ، آشپزخانه و نشیمن و دومی برای اتاق خواب ها استفاده می شد . این کار سبب شد که یونیت داخلی داکت اسپلیت به اتاق خواب ها که محل استراحت بود نزدیک شود ( به این مسئله هم باید توجه کرد که طول مسیر بیشتر کانال کولر گازی داکت اسپلیت باعث افت فشار آن شده که با کم شدن و پایین آمدن بازدهی همراه است ) . نزدیک شدن یونیت داخلی داکت اسپلیت به اتاق خواب ها باعث نارضایتی مصرف کنندگان نسبت به داکت اسپلیت شد . زیرا حتی با بسته شدن درب ورودی اتاق خواب ، صدای ناشی از فعالیت یونیت داکت اسپلیت از داخل کانال به اتاق منتقل می شد .

مشخصات مینی چیلر

 

نقشه لوله کشی مینی چیلر هوا خنک آب خنک 0123456789 تن تبرید تاسیسات اتصالات نصب راه اندازی

دریافت تصویر

  • یک نظر بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.