سـامـان تـهـویـه آسـیــا

فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

قیمت مینی چیلر

قیمت مینی چیلر 

 

تعریف مینی چیلر

مینی چیلر ها ، چیلر هایی هستند با ابعاد کوچکتر و ظرفیت کمتر که این کوچکتر و کمتر شدن باعث به وجود آمدن مزایا و معایب مینی چیلر شده است . البته با در نظر گرفتن کلیت این مسئله مزایای این سیستم مینی چیلر نسبت به معایب آن بیشتر است . مثلا اگر برای یک ساختمان 10 واحدی نیاز به یک عدد چیلر تراکمی یا جذبی 100 تن تبرید باشد ، می توان این ظرفیت را برای 10 واحد تقسیم کرد .

یعنی هر واحد یک مینی چیلر 10 تن تبرید . در مواردی میبینیم که سیستم چیلر مرکزی را با موتورخانه و مواردی پکیج آب گرم مستقل استفاده می کنند . همین مطلب پکیج آب گرم خود می تواند اهمیت مینی چیلر را نشان دهد . امروزه مصرف کنندگان بیشتر به دنبال سیستم های مستقل آپارتمانی می باشند . زیرا مدیریت انرژی راحت تر انجام می شود .

 

مشکلات سفر و مصرف برق چیلر فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت

در زمان هایی که تمایلی به استفاده از این سیستم ندارند ( گاهی سفر های کوتاه روزانه و یا سفرهای بلند مدت ) می توانند مینی چیلر را خاموش کنند و یا در وضعیتی قرار دهند که کمتر کار کند تا مصرف برق کمتری داشته باشد .این کار هم تنها با استقلال سیستم تهویه مطبوع صورت می پذیرد . زیرا دستگاه بیرونی یعنی چیلر مرکزی قابلیت کنترل از داخل واحد را ندارد . بعضی از مصرف کنندگان تصور می کنند که با خاموش کردن فن کویل ، چیلر نیز خاموش می شود .

باید به این نکته هم توجه کرد که مینی چیلری را انتخاب کنند که قابلیت کنترل از داخل واحد را داشته باشد .

 

قیمت مینی چیلر

 

مزایا و معایب مینی چیلر

اولین و مهمترین مزیت مینی چیلر استقلال دهی به واحد مسکونی ، اداری ، تجاری و … می باشد . این امر خود سبب می شود تا هزینه مینی چیلر نسبت به چیلر مرکزی کمی بالاتر برود که این جزء معایب مینی چیلر است . زیرا تمام سیستم ها مانند لوله کشی باید جداگانه برای هر قسمت کشیده شود . اما مینی چیلر در زمان فروش نسبت به چیلر یا داکت اسپلیت لوکس تر به حساب می آید .

 

مینی چیلر تراس یا بالکن

مدل هایی از مینی چیلر وجود دارند که قابل استفاده در تراس یا بالکن هستند . این مسئله به ساختمان هایی که نیاز به تعویض سیستم تهویه مطبوع پس از بازسازی دارند بسیار کمک می کند .

 

مورد نیاز های مینی چیلر جهت نصب

مینی چیلر برای نصب نیاز به یک مسیر لوله کشی رفت و یک مسیر لوله کشی برگشت دارد . لوله ها حتما باید در تمام مسیر عایق باشند . برق و کابل مورد نیاز با توجه به ظرفیت مینی چیلر مشخص می شود که تک فاز است یا سه فاز .

 

قیمت مینی چیلر

 

مقایسه مصرف برق مینی چیلر با داکت اسپلیت

میزان مصرف یا هزینه برق مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت کمتر است . زیرا مینی چیلر به تعداد فن کویل هایی که در حال کار می باشند توجه می کند و مقدار زمان کار خود را با تعداد فن کویل ها تنظیم می کند اما داکت اسپلیت پس از روشن کردن ، با تمام قدرت زیر بار رفته و کار می کند یعنی برای یک فضای 10 متری اگر ما داکت اسپلیت را روشن نماییم ، داکت اسپلیت برای فضایی که در نظر گرفته شده است ( مثلا 100 متری ) انرژی مصرف می کند .

 

کاهش مصرف برق مینی چیلر

ترموستات هایی هم وجود دارد که می توان علاوه بر کنترل مینی چیلر توسط فن کویل ، از آن بابت کنترل مستقیم مینی چیلر استفاده کرد . اگر بتوان محل مورد نیاز این ترموستات را فراهم کرد باعث کاهش مصرف برق مینی چیلر می شود .

 

مشکل برق سه فاز مینی چیلر

اغلب ساختمان های بازسازی شده برای استفاده از مینی چیلر مسئله برق تک فاز یا سه فاز را دارند اما این مشکل با مینی چیلر های ماژولار یا دو مدار مجزا قابل حل است و نگرانی ها را از بین می برد .

 

قیمت مینی چیلر

دریافت تصویر

  • یک نظر بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.