سـامـان تـهـویـه آسـیــا

فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

اطلاعات فن کویل سقفی توکار

اطلاعات فن کویل سقفی توکار

 

شیر برقی در فن کویل سقفی توکار

در مدل هایی از فن کویل های سقفی توکار شیربرقی استفاده می شود . دلیل اینکار این است تا در زمانی که ترموستات به فن کویل فرمان خاموش شدن داد علاوه بر خاموش شدن فن یکی از دو مسیر لوله کشی رفت یا برگشت فن کویل با بسته شدن شیر برقی مسدود گردد تا آب درون کویل گردش نداشته باشد .

قرار دادن شیر برقی بر روی هر یک از دو مسیر رفت و برگشت تفاوت چندانی ندارد اما معمولا شیر برقی روی مسیر رفت قرار می گیرد .

از دلایل استفاده از شیر برقی می توان به صرفه جویی انرژی تامین کننده سرمایش یا گرمایش اشاره کرد . هرچه بیشتر از این وسیله استفاده شود مسلما حجم کمتری از آب درون لوله های نیاز به سرد شدن و یا گرم شدن دارد .

دلیل دیگر نیز این است تا در زمانی که فن کویل خاموش است به دستگاه فهماند این قسمت از محیط فعلا نیازی به تامین سرمایش و یا گرمایش ندارد و بار برودتی و یا حرارتی محیط بیشتر نشود و انرژی این محیط صرف محلی دیگر شود و باید توجه داشت که عمر فن کویل سقفی توکار بصورت چشمگیری بیشتر می شود . زیرا تنها در زمان لازم از آن استفاده می شود .

 

اتصالات فن کویل سقفی توکار

محل اتصالات فن کویل سقفی توکار معمولا از روبرو در قسمت چپ قرار دارد . اما با توجه به نوع نیاز این فن کویل قابلیت جابجایی اتصالات از چپ به راست را دارد .

 

سینی درین فن کویل سقفی توکار

سینی درین در فن کویل های سقفی توکار نسبت به ابعاد خود فن کویل طولی بیشتر دارد . این امر سبب می شود که آب تقطیر شده از شیر فلکه متصل به فن کویل در سینی جمع آوری شوند و مانع از ریزش و نفوذ آن به سطح زیرین خود فن کویل که اغلب دریچه های بازدید فن کویل و در موارد اندکی گچ می باشد شود .

 

پمپ درین فن کویل سقفی توکار

فن کویل سقفی توکار قابلیت اتصال پمپ درین را دارد تا علاوه بر کارایی خوب از حداقل ارتفاع موجود استفاده نماید و محدودیتی برای ارتفاع سقف به وجود نیاورد .

 

اطلاعات فن کویل سقفی توکار

 

شیب لوله درین فن کویل سقفی توکار

شیب لوله درین فن کویل سقفی توکار بسیار حائز اهمیت می باشد . باید تمام مسیر لوله کشی درین فن کویل سقفی توکار توسط مجری ( لوله کش ) و کارفرما چک شود و اطمینان حاصل شود که در اصطلاح لوله شکم نداده باشد یعنی انحنایی در مسیر لوله به سمت بالا و یا پایین وجود نداشته باشد .

 

طول مسیر لوله درین فن کویل

بهتر است از طول مسیر زیاد برای لوله کشی درین فن کویل سقفی توکار اجتناب کرد و سعی شود در نزدیک ترین مکان ممکن برای تخلیه آب مسیر لوله کشی و نصب لوله های عمودی درین اقدام نمود ، زیرا در زمان استفاده مصرف کننده از فن کویل و بروز مشکل ، هزینه عیب یابی و رفع مشکل فن کویل به مراتب سنگین تر می باشد .

در مواردی از نصب فن کویل ، نصاب یا مجری مقداری شیب فن کویل سقفی توکار را به سمت محل خروج سینی درین بیشتر می کند . این مقدار اگر به شکلی نباشد که سبب بیرون ریختن آب از لبه های سینی درین فن کویل شود مانعی ندارد .

 

حالت تراز فن کویل سقفی توکار

هرچند بهتر این است که شیب لازم توسط لوله ایجاد شود و فن کویل در حالت  تراز در زمان نصب قرار گیرد زیرا با گذشت زمان ممکن است به حالت قرارگیری فن ها در فن کویل فشار وارد کرده ، آسیب زده و باعث ایجاد صداهای مزاحم فن پس از گذشت مدتی کوتاه پس از نصب شود . اینکار معمولا زمانی صورت می پذیرد که مجری چاره ای جز اینکار نداشته باشد  .

 

پلنیوم باکس فن کویل سقفی توکار

پلنیوم باکس در فن کویل سقفی توکار نوعی پوشش فن ها می باشد . وجود پلنیوم باکس برای فن کویل ضروری است . کار پلنیوم باکس فن کویل سقفی توکار علاوه بر کاهش صدای موجود فن کویل ( به دلیل عایق بودن سطح داخلی پلنیوم باکس ) باعث می شود که مکش فن ها ، از مسیر تعیین شده انجام گردد که معمولا پلنیوم باکس ها قابلیت چرخش به زیر و پشت فن کویل را دارا می باشند .

 

اطلاعات فن کویل سقفی توکار

 

نقشه نصب فن کویل سقفی توکار فلنج برنت دریچه بازدید زیر دسترسی سقف 200 300 400 500 600 800 1000 2000

دریافت تصویر

  • یک نظر بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.