سـامـان تـهـویـه آسـیــا

فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

مینی چیلر خانگی چیست

مینی چیلر خانگی چیست

 

اصطلاح چیلر خانگی معمولا برای سیستم هایی از تهویه مطبوع استفاده می شود که قابل نصب و راه اندازی در ساختمان هایی با کاربری مسکونی ، می باشند . در جواب به این موضوع که آیا بین سیستم های تهویه مطبوع مینی چیلر و چیلر خانگی ( آپارتمانی ) یا صنعتی تفاوتی وجود دارد ، باید گفت بله .

در سیستم های تهویه مطبوع خانگی معمولا از قطعاتی استفاده می شود که با توجه به نیاز ، لازم به استفاده از آن است ( حساسیت در این سیستم نسبت به سیستم های صنعتی بیشتر است ) . مثلا نوع مبدل ، نوع فیلتر ها ، نوع سختی گیر ها و … .

در چیلر ها یا مینی چیلر های صنعتی حساسیت این موضوع مقداری کمتر است . زیرا نوع ساخت با توجه به کاربری دستگاه می باشد . در چیلر یا مینی چیلر های صنعتی معمولا مخزنی به عنوان ذخیره آب در نظر گرفته می شود و کمتر از مبدل های صفحه ای تمام استیل استفاده می شود . اما در مینی چیلر یا چیلر خانگی استفاده از مبدل های صفحه ای مانعی ندارد و مشکلی به وجود نمی آورد . زیرا سیکل در این سیستم بسته است .

اصطلاح چیلر خانگی بیشتر در ارتباط با مینی چیلر ها می باشد تا چیلر . اکثر کسانی که این کلمه را جستجو می کنند بیشتر به دنبال سیستم های مستقل می باشند که مینی چیلر در این دسته قرار دارد . افرادی نیز به دنبال سیستم های تهویه مطبوع با قابلیت استفاده در کمترین فضای ممکن ، جهت بازسازی ساختمان های مسکونی ، اداری یا تجاری می باشند . مینی چیلر برای این مسئله یک گزینه بسیار مناسب است زیرا با فن کویل می توان تخریب و خسارات را به حداقل رساند .

 

مینی چیلر آپارتمانی سرد و گرم

مینی چیلر های آپارتمانی سرد و گرم مربوط به مدلی از مینی چیلر ها است که بدون نیاز به تامین کننده گرمایشی مانند موتور خانه و پکیج ، قابلیت استفاده در زمستان و حالت گرمایشی را دارا می باشند . این نوع مینی چیلر از قیمت بالاتری نسبت به مینی چیلر معمولی برخوردار است .

 

 

 

 


محصولات تهویه STA – COOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.