سـامـان تـهـویـه آسـیــا

فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

قیمت فن کویل کاستی یک طرفه

فن کویل کاستی یک طرفه

 

مشخصات فن کویل کاستی یک طرفه 300 400 600

فن کویل های کاستی یک طرفه که گاهی آن را فن کویل کاستی یک جهته ، فن کویل کاستی با یک خرجی و یا فن کویل سقفی یک طرفه می نامند در سه ظرفیت و قیمت فروش عرضه می گردد . دو ظرفیت آن با یک ابعاد و وزن و یک ظرفیت با ابعادی بزرگتر و وزن بیشتر می باشد . دو ظرفیت برابر فن کویل کاستی یک طرفه ، 300 و 400 سی اف ام ( CFM ) و ظرفیت سوم 600 سی اف ام ( CFM ) می باشد . فن کویل کاستی یک طرفه ، نوع دوم فن کویل پر استفاده توسط مصرف کنندگان می باشد . ارتفاع فن کویل کاستی یک طرفه 23 سانتی متر است که جهت نصب ارتفاعی در حدود 26 سانتی متر تا 30 سانتی متر نیاز دارد .

 

مقایسه فن کویل کاستی یک طرفه و سقفی توکار

فن کویل کاستی یک طرفه نسبت به فن کویل سقفی توکار سطح صدای بیشتری دارد که این فن کویل جهت استفاده در فضاهایی همچون پذیرایی و نشیمن در واحد مسکونی توصیه می گردد . سطح صدای بیشتر فن کویل کاستی یک طرفه به دلیل دهانه خرجی هوای کوچک تر نسبت به اندازه کویل دستگاه می باشد . اما این سطح صدای بیشتر باعث راندمان بالاتر سرمایشی و گرمایشی فن کویل نیز می شود . فن کویل کاستی یک طرفه جهت تامین سرمایش به چیلر یا مینی چیلر و تامین گرمایش موتورخانه یا پکیج نیاز دارد .

 

قطعات فن کویل کاستی یک طرفه و سقفی توکار

تعداد قطعاتی که در فن کویل کاستی یک طرفه استفاده شده نسبت به فن کویل سقفی توکار بیشتر است که همین مسئله باعث قیمت بیشتر آن شده است . اما اختلاف قیمت فن کویل کاستی یک طرفه با فن کویل سقفی توکار در نهایت حدود سی درصد است .  نام تعدادی از این قطعات فن کویل : فن ، موتور فن ، روکش فن ، محافظ فن ،  کویل ، چشمی ، پانل یا پنل ، ریموت کنترل ، فیلتر ، روکش فیلتر ، دمپر متحرک بیرونی ، دمپر ثابت داخلی ، برد الکترونیکی ، پمپ درین ، سینی درین ، محافظ فلزی سینی درین ، سنسور ها ، موتور سوئینگ ، درب موتور سوئینگ و … . قیمت فروش فن کویل های کاستی یک طرفه با در نظر گرفتن این موارد انجام می پذیرد .

 

سیستم فن کویل ترکیبی و موارد استفاده

در گذشته انبوه سازان از این فن کویل به تنهایی برای پروژه ها استفاده می کردند اما امروزه از سیستم فن کویل ترکیبی استفاده می کنند . یعنی فن کویل کاستی یک طرفه را برای فضاهایی با حساسیت کمتر مانند پذیرایی و نشیمن و فن کویل سقفی توکار را برای فضاهایی مانند اتاق خواب با حساسیت بیشتر استفاده می کنند .

 

دور فن در فن کویل کاستی یک طرفه

فن کویل کاستی یک طرفه دارای چهار دور فن می باشد . دور یک یا کم . دور دو یا متوسط . دور سه یا زیاد . دور فن اتوماتیک که هر چهار دور به وسیله ریموت کنترل ، تنظیم می شود . تعدادی از ریموت های فن کویل کاستی یک طرفه که دارای روکشی برای دکمه های خود می باشند دور متوسط را در خود ندارند . این مسئله به این معنا نمی باشد که سیستم فن کویل کاستی یک طرفه دور متوسط را ندارد و با استفاده از ریموت کنترلی که روکش محافظ دکمه ها را ندارد می توان از این دور فن کویل کاستی یک طرفه استفاده نمود .

 

تنظیم دما در فن کویل

برخلاف فن کویل سقفی توکار که برای تنظیم دور و دما نیاز به ترموستات دارد ، فن کویل کاستی یک طرفه با استفاده از مدار الکترونیکی خود و ریموت کنترل ، قابلیت تنظیم و اتومات کردن دور فن ها را با توجه به دما محیط و سنسور های مربوطه دارد . اما چون سنسور فن کویل کاستی یک طرفه درون فضای فن کویل می باشد ، در زمستان و زمان استفاده از حالت گرمایشی فن کویل ، مقداری اختلاف دما به دلیل سبک بودن گرما و جمع شدن آن در فضای درونی فن کویل وجود دارد . اما این مشکل قابل حل است و با تغییراتی بر طرف می شود . تعدادی از فن کویل های کاستی یک طرفه حالت اتومات را در برد الکترونیکی خود ندارند . این مشکل نیز با مبلغی اندک برطرف می شود .

  • یک نظر بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.